שלומית ארעי

אריחי קרמיקה ושלטים מצוירים, מנדלות, צעיפי משי

שלטים לפי הזמנה
בגדלים שונים, על אריח אחד או מספר אריחים
"עוד אין זה סוף. עוד יש ויש. אמנם נגולו פלאים רבים. אבל עוד רב מזה יבוא..." (אלתרמן)

עבורי, לצייר מנדלה זו חוויה מהנה ומעשירה. תהליך היצירה מתפתח כאילו מעצמו וממלא אותי בחדוות יצירה ובתחושה של מיקוד ושקט פנימי עמוק. 
מנדלה היא ציור, דגם או מבנה בצורת מעגל בעל נקודת מרכז. פירוש המונח מנדלה הוא מעגל ומקורו בסנסקריט שהיא שפה הודית עתיקה. המעגל הוא צורה גיאומטרית בסיסית הנפוצה מאד בטבע  וכן ביצירות אמנות של תרבויות שונות ובציוריהם הראשונים של ילדים. במסורות שונות בעולם המנדלה היא סמל עתיק המהווה חלק מטקסי ריפוי ונעשה בה שימוש גם כאמצעי עזר לריכוז ומדיטציה עבור היוצר ועבור המתבונן. מאז תחילת המאה ה-20 נעזרים מטפלים בתחומי הטיפול באמנות והפסיכולוגיה במנדלה ככלי טיפולי.
במסגרת לימודיי לתואר שני (במסלול "בריאות הוליסטית בשילוב אמנויות" באונ' לסלי) ערכתי מחקר על תהליך יצירת מנדלה והשפעותיו על המצייר. עבודת המחקר ונסיוני ביצירה עם אנשים שונים בסטודיו לימדו אותי על יופיו של כלי ביטוי זה. רבים מוצאים בציור המנדלה פעילות יצירתית משחררת, המעניקה להם ריכוז ורוגע.
אתם מוזמנים לבוא לסטודיו להתנסות ביצירת מנדלה בעצמכם (פרטים בעמוד "שיעורים וסדנאות"). 

בתמונות הבאות ניתן לראות מבחר מהמנדלות שיצרתי. כולן עבודת יד (לא הדפס) על נייר או קנבס וחלקן על לוח עץ בעפרונות צבעוניים, טושים וצבעי מים ואקריליק.
המנדלות ניתנות לרכישה בסטודיו או  בחנות המנדלות שלי באינטרנט בכתובת www.etsy.com/shop/Mandality .
 

שלומית ארעי
אריחי קרמיקה ושלטים מצוירים, מנדלות, צעיפי משי
התלמים 17, רמת השרון
03.5409981  |   054.5824077